فاطمه مظلوم

دروس تخصصی معماری

نوجوان، جوان

سطح زبان انگلیسی: خوب

سایر زبان​ها: فارسی

سوابق معلم:

معمار به عنوان مولف فضا در بدو امر نیازمند تربیت خویش است تا بتواند آنچه را که تا سال‌ها و بلکه قرن‌ها فرهنگ، زبان و بینش یک ملت را نمایندگی می‌کند به درستی شکل دهد.

من معماری را امری ناگهانی و همچنین مقطعی نمی‌دانم، آن را حاصل فرآیند و در امتداد سلسله رويدادها و تحولات دانسته به عبارت ديگر موجودی زنده تلقی می کنم، در همین راستا معمار ملزم به خودآموزی دائمی و پژوهش و کند و کاو در زمینه‌های متفاوت و مستقل است از جامعه‌شناسی، روانشناسی، علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی و علوم محیط زیست گرفته تا مبانی و علوم فنی و مهندسی. این پویایی به همراه رفت و برگشت پی‌گیرانه میان گذشته و آینده امکان ژرف نگری، احاطه به موضوع و اتخاذ استراتژی‌های پخته‌تری را فراهم می‌آورد که علاوه بر فضا به ابعاد گسترده وجودی انسان، طبیعت و اقلیم نیز به درستی می‌پردازد.

به عنوان یک معمار همواره در تلاش بوده‌ام که از سکون در حذر باشم و چه در دوران تحصیل و چه پس از آن به آنچه که از معماری و مسئولیتش دریافته‌ام پایبند بمانم.

«قدم گذاشتن در مسیر طراحی فضاهایی نو و ساختارشکن، ایجاد چالش‌های جدید برای کشف عملکردهای تازه و بهینه و فرم‌های متنوع، توجه مضاعف به فاز مطالعاتی موضوعات طراحی، تاکید بر شناخت عمیق و تحلیل سایت، بررسی شرایط و نیازهای خاص و عام ساکنین و در یک کلام یافتن نقطه تلاقی درست میان انسان، طبیعت و معماری» در دوران تحصیل و «آشنایی هرچه بیشتر با قوانین شهرسازی و حدود و ثغور و چگونگی اداره یک کلان شهر و نیازها و چالش‌های آن» در مسیر شغلی نگاه واقع بین و ذهن سیال و منعطف من را در کنار هم تربیت نموده است. در پی آیند خودآموزی‌هایم در زمینه پژوهش کیفی، روانشناسی محیط، علوم شناختی و همچنین هوش مصنوعی و نقش آن در معماری با توجه به علایق و دغدغه‌های شخصی که آن را در پایان نامه کارشناسی ارشدم با موضوع «بازنگری فضای کانون اصلاح و تربیت استان تهران از دیدگاه روانشناسی محیط» بازتاب داده‌ام در حال شکل دادن خط سیر حرفه‌ای من است.

نهایتا در جایگاه مدرس، آموزش را بر پایه تقویت بن‌مایه فکری و تئوری پیش گرفته و در تلاش خواهم بود تا دانشجو از طریق زبان شخصی خود ارتباطش با پروژه را شکل دهد. در این مسیر ترجیحا ذهن، دستان و فرم مستقیما و بدون دخالت ابزار دیجیتال درگیر خواهند شد و طراحی پلان‌های افقی و عمودی به طور همزمان پیش گرفته می‌شود.

سابقه تدریس:

دستیار استاد درس طراحی معماری در مقطع کارشناسی

شیوه تدریس:

پروژه محور

تحصیلات:

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی معماری و کارشناس شهرسازی و معماری شهرداری تهران


زمان هر جلسه ۶۰ دقیقه
هزینه هر جلسه دلار ۱۰.۹۹

بعد از پرداخت هزینه کلاس، زمان برگزاری کلاس را با معلم‌تان هماهنگ کنین.

۱ جلسه

دلار

۱۰.۹۹

تخفیف ۰.۰۰ دلار

۱۰ جلسه

دلار

۱۰۴.۹۹

تخفیف -۴.۹۱ دلار

۲۰ جلسه

دلار

۱۹۸.۹۹

تخفیف -۲۰.۸۱ دلار